Гігієна зубів з брекет-системою

Отже, всі сумніви відкинуті – брекети встановлені. Що ж далі? Як їх носити? Як дорогий і делікатний одяг, брекет-система не терпить зневажливого ставлення до себе. Брекети необхідно пестити і леліяти: дбайливо поводитися з ними, не їсти того, що вони не люблять, регулярно їх чистити і користуватися ополіскувачем.

Ми докладніше розповімо вам, що і як робити.

Догляд та гігієна

Для того, щоб під брекетами зуби не псувалися, їх чистка повинна стати вашим хобі. Чистити зуби доведеться після кожного прийому їжі, але особливо скрупульозно вранці і ввечері. При чому звичайної щітки вам не вистачить. Найкраще придбати комплект зі спеціальної ортодонтичної щітки з виїмкою в щетині і монопучок (або йоржик). Спочатку слід чистити ортодонтичною щіткою, як ви зазвичай чистите зуби. А потім – йоржиком або монопучком ретельно пройтися між брекетами, дугою і поверхнею зубів, а також по ясеневому краю. Важливо переконатися, що ні на зубах, ні на самій брекет-системі не залишилося нальоту і залишків їжі. Найкраще використовувати спеціальні ортодонтичні зубні пасти і ополіскувач. Їх склад націлений на зменшення зубного нальоту і каменю, запобігання накопичення хвороботворних мікробів на зубах, яснах і брекетах, попередження несвіжого дихання, загоєння ранок у ротовій порожнині.

Догляд за зубами можна спростити за допомогою іригатора – пристрою, що подає під тиском тонкий струмінь рідини. Але його застосування не замінює використання щітки, йоржика і ополіскувача.

Ну і не забувайте як мінімум раз на півроку проходити комплексну професійну чистку в клініці.

Невже це назавжди?

Про тривалість вашого лікування вам розповість ваш лікар. Середня тривалість носіння брекетів – півтора-два роки. На жаль, прискорити процес вирівнювання зубів і виправлення прикусу ви не зможете. А ось уповільнити – запросто. Для цього достатньо пропускати візити до ортодонта і не стежити за гігієною зубів. Брекети можуть бути пошкоджені механічно – тобто вживаючи в їжу небажані продукти (горіхи, попкорн, тверді овочі і фрукти, карамельки).

Після зняття брекет-системи для закріплення ефекту вам доведеться носити ретейнери – тонкі пластинки, які кріпляться на внутрішній стороні зубів і зберігають їх в правильному положенні. Доглядати за ними слід так само ретельно, як і за брекетами.

Якщо ви не змогли розібратися з чимось, не соромтеся задавати питання вашому ортодонту. Ми в КНП СОР «Сумська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» завжди раді проконсультувати вас.

Будьте здорові. І красивих вам усмішок!

 

 

Постанова головного державного санітарного лікаря № 44

Наказ МОЗ 213

Новина_Вакцинація не припиняється

2021.03.12. УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ! Вакцинація